Víta Vás Farnosť sv. Klimenta, Močenok!

Na stránkach Farnosti Močenok sa môžete oboznámiť s bohatou duchovnou históriou a tradíciou farnosti, sakrálnymi objektami, s osobnosťami, ktoré rozvíjali duchovný i kultúrny život, ale aj získať informácie o súčasných aktivitách a najbližšom dianí vo farnosti Močenok.

Farnosť Močenok je sídlom dekanátu Močenok, ktorý je súčasťou starobylej Nitrianskej diecézy. Patrónom farnosti a farského kostola je svätý Kliment Rímsky, pápež a mučeník, tretí nástupca svätého Petra na pápežskom stolci. Vo farnosti žije 6324 občanov, z ktorých sa 93,6% hlási k Rímskokatolíckej Cirkvi.

Na tejto stránke môžete vidieť aj aktuálnu štatistiku krstov, sobášov a pohrebov od začiatku roka. Celkovú štatistiku, za uplynulé obdobia, nájdete v sekcii O farnosti -> Štatistika.

Súčasťou farnosti Močenok je i filiálka Horná Kráľová a osada Gorazdov, najpravdepodobnejšie rodisko prvého slovenského po mene známeho svätca, žiaka solúnskych bratov a Metodovho nástupcu – Sv. Gorazda.

Prajeme vám príjemné prezeranie farských stránok!

Aktuálne za rok 2018:

Krstov

Sobášov

Pohrebov

 

S čím Vám pomôžeme?

 

Radi by ste sa o farnosti Močenok dozvedeli viac, spoznali kňazov i laikov, stali sa jej aktívnym členom, zúčastňovali sa stretnutí? Niečo z tohoto Vás zaujalo – alebo všetko? Žiaden problém!

Potrebujete niečo vybaviť pre seba či svojich blízkych? Krstný list, krst dieťaťa, birmovku, sobáš, spovedanie chorých, pohreb príbuzného alebo niečo iné? Ste na správnom mieste!

Aktuality Farnosti Močenok

 • Príležitostná pečiatka a korešponednčný lístok – arcibiskup Nécsey

  V piatok 15.6.2018 pri večernej sv. omši bude v našom kostole spomienka na nášho diecézneho arcibiskupa Mons. Eduarda Nécseya, ktorý zomrel pred 50 rokmi.

  Vieme, že pán arcibiskup bol muž svätého života, ktorý napĺňal svoje biskupské heslo – Láska vo všetkom. Pri tejto príležitosti bude uvedená aj príležitostná pečiatka a korešponednčný lístok.

 • Gorazdov Močenok 2018: Program

  Podujatie Gorazdov Močenok sa uskutoční 25. – 29. júla 2018 v Močenku. Streda, 25. júl 2018 – cyklopúť do Trnavy, popoludní pešia púť do Nitry – Hrad Štvrtok, 26. júl 2018 o 19.00 hod. sv. omšu celebruje vdp. ThDr. Igor Hanko, PhD., šéfredaktor katolíckych novín Piatok, 27. júl 2018 o 19.00 hod. sv. omšu celebruje vsdp.…

 • Pútnická sv. omša ku cti bl. Zdenky Schelingovej

  Srdečne Vás pozývame, Milosrdné sestry Svätého Kríža  a Farský úrad v Močenku, na pútnickú sv. omšu a program ku cti bl. Zdenky Schelingovej do Kostola Povýšenia Svätého Kríža v Podunajských Biskupiciach. V sobotu 30. júna 2018.   Odchod autobusu o 14.00 hod. spred Farského úradu v Močenku a 14.10 hod. spred Kostola v Hornej Kráľovej.…

 • Hudobný gospelový Festival Lumen

  Srdečne Vás pozývame na hudobný gospelový Festival Lumen, ktorý sa uskutoční 15. – 16.júna v Trnave. Pozývame zvlášť mladých pre ktorých sme pripravili bohatý hudobný a duchovný program. Na Festivale Lumen vystúpia otec Marián Kuffa, Simona Martausová, kapela LZ7 a množstvo iných… Sme presvedčení, že to pre vás bude čas hlbokého stretnutia sa s Kristom a…

 • 60. výročie postavenia Lurdskej jaskyne v Močenku

  V nedeľu 27.5.2018 bude o 15.00 hod. pri Lurdskej jaskyni pobožnosť, ktorá začne sv. ružencom o 14.30 hod. pri ktorej si pripomenieme 60 rokov od postavenie tejto kaplnky.

  Poďakujeme sa za našich predkov a poprosíme našu nebeskú Matku o ďalšiu ochranu a pomoc. Taktiež osadíme votívne tabuľky na poďakovanie za vypočutie modlitieb.

 • Letecká púť z farnosti Močenok k Panne Márii Lurdskej

  LURDY 1858- 2018 Letecká púť z farnosti Močenok k Panne Márii Lurdskej Termín: 22.10. – 24.10.2018 Cena: 535 Eur, v cene je zahrnutá letenka Bratislava – Lurdy – Bratislava, transfer autobusom z letiska do hotela a späť, 2 krát hotelové ubytovanie *** Hotel v blízkosti Sanktuária, 2 krát raňajky, 2 krát večera, 1 krát obed,…

 • Sviatok sv. Urbana

  Sviatok začne pešou púťou od kostola o 16.30 hod. ku kaplnke sv. Urbana (cestou sa bude modliť ruženec a litánie ku všetkým svätým za požehnanie úrody. Sv. omša začne o 17.30 hod. a bude celebrovať Mons. ThDr. Pavol Zahatlan, PhD. rektor kňazského seminára v Nitre. Po skonční sv. omše bude agapé, ktoré pripravili vinári, zahradkári a…

 • 10. ročník  podujatia DEŇ RODINY v Nitre

  Centrum pre rodinu – Nitra Vás pozýva vytvoriť veľké spoločenstvo rodín  na jubilejný 10. ročník  podujatia DEŇ RODINY, ktoré sa bude konať  v parku na Sihoti v Nitre na turíčnu  nedeľu 20. mája. Svätú  omšu v parku  o 11.00 hodine bude celebrovať  vdp. Peter Čieško. Od 12.00 bude prístupné občerstvenie a  po 14.00 hod. na návštevníkov čaká pestrý program, Veľká rodinná hra pripravená rôznymi organizáciami so zaujímavými odmenami i mnoho atrakcií pre mladších i starších. Motto tohtoročného Dňa rodiny sa nesie v duchu : „Rodina – stojíme pri sebe“.
  Plagát podujatia s programom:

Farnosť Močenok, na čele so správcom farnosti, je zriadovateľom Pastoračného centra Močenok, ktoré sídli v budove Kláštor. Viac o pastoračnom centre a aktivitách v ňom nájdete na tomto odkaze.

Pastoračné centrum je určené aj pre evanjelizáciu detí i mladých, preto komunikuje aj prostredníctvom moderných kanálov, akým je i facebook. Práve na facebooku ste vítaný dať nám like, malý prehľad aktualít nájdete aj nižšie:

Aktuality Pastoračného centra z Facebooku

Fotky z príspevku používateľa Pastoračné centrum farnosti Močenok

Močenskí farníci podporili Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach Počas Kvetnej nedele 25. marca 2018 sa vo Farnosti Močenok uskutočnil tretí ročník podujatia s názvom Pôstna polievka. Aktivitu, ktorej výťažok bol určený pre Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach..

6 likes, 0 comments2 months ago

Aj tento rok Vás i všetkých vašich blízkych Farnosť Močenok a občianske združenie BENESCO srdečne pozývajú na III. ročník farského podujatia s názvom Pôstna polievka, ktoré sa uskutoční na Kvetnú nedeľu 25. marca 2018 o 11:30 hod. (po skončení sv. omše), na..

3 likes, 2 comments3 months ago

Prihláste svoje mužstvo do X. ročníka hokejbalovej ligy - Benesco

Informácie o prihlásení do ďalšieho ročníka hokejbalovej ligy v Močenku: https://benesco.sk/prihlaste-svoje-muzstvo-x-rocnika-hokejbalovej-ligy/

1 likes, 0 comments3 months ago

Srdečne Vás všetkých pozývame spoznať život nového slovenského blahoslaveného Titusa Zemana a uctiť si jeho relikviu. Vo farskom kostole v Močenku v piatok 3. novembra 2017 o 18.00 h. Svätú omšu celebruje don Jozef Luscoň, salezián. Blahoslavený Titus Zeman sa narodil..

1 likes, 0 comments7 months ago

Chcete vidieť viac aktualít alebo nám dať svoj LIKE? Kliknite sem pre presmerovanie na Facebook PCFM.

Ak sa chcete dozvedieť viac, z vysúvacieho menu hore si môžete vybrať kategóriu, ktorá Vás zaujíma. Nenašli ste niečo, čo Vás zaujíma? Skúste použiť vyhľadávanie (vpravo dole alebo úplne hore na stránke). Ak ani to nepomohlo, alebo v prípade akýchkoľvek otázok, nás, prosím, neváhajte kontaktovať.

Samozrejme, máte možnosť sa prihlásiť aj na odber mailinglistu. Čo je to a ako vlastne funguje mailinglist? Mailinglist je akási forma elektronického letáku – poskytnete nám Vašu e-mailovú adresu a keď sa udeje alebo bude mať udiať niečo významné, my Vám o tom pošleme mail, možno s nejakou fotografiou… Mailinglist nebude pravidelný, skôr taký občasný, takže e-mailovú schránku Vám zahlcovať určite nebudeme – vyskúšajte si to kliknutím na oranžové tlačítko nižšie: