Víta Vás Farnosť sv. Klimenta, Močenok!

Na stránkach Farnosti Močenok sa môžete oboznámiť s bohatou duchovnou históriou a tradíciou farnosti, sakrálnymi objektami, s osobnosťami, ktoré rozvíjali duchovný i kultúrny život, ale aj získať informácie o súčasných aktivitách a najbližšom dianí vo farnosti Močenok.

Farnosť Močenok je sídlom dekanátu Močenok, ktorý je súčasťou starobylej Nitrianskej diecézy. Patrónom farnosti a farského kostola je svätý Kliment Rímsky, pápež a mučeník, tretí nástupca svätého Petra na pápežskom stolci. Vo farnosti žije 6324 občanov, z ktorých sa 93,6% hlási k Rímskokatolíckej Cirkvi.

Súčasťou farnosti Močenok je i filiálka Horná Kráľová a osada Gorazdov, najpravdepodobnejšie rodisko prvého slovenského po mene známeho svätca, žiaka solúnskych bratov a Metodovho nástupcu – Sv. Gorazda.

Prajeme vám príjemné prezeranie farských stránok!

Krstov

Sobášov

Pohrebov

Radi by ste sa o farnosti Močenok dozvedeli viac, spoznali kňazov i laikov, stali sa jej aktívnym členom, zúčastňovali sa stretnutí? Niečo z tohoto Vás zaujalo – alebo všetko? Žiaden problém!

Potrebujete niečo vybaviť pre seba či svojich blízkych? Krstný list, krst dieťaťa, birmovku, sobáš, spovedanie chorých, pohreb príbuzného alebo niečo iné? Ste na správnom mieste!

Aktuality Farnosti Močenok

 • Adventný koncert

  Obec Močenok a Farnosť Močenok Vás pozývajú na

  ADVENTNÝ KONCERT v nedeľu 3.12.2017 o 16:00 v kostole sv. KLIMENTA.

  Hrá:

  Collegium Cantorum pod vedením Štefana Madariho, 

  Domenico Albinoni,

  George Frideric Handel,

  Antonio Vivaldi,

  Arcangelo Corelli.

  VSTUP JE VOĽNÝ.

 • Palacinková párty

  Rodina je viac a Farský úrad Močenok pozýva deti, rodičov a starých rodičov na

  PALACINKOVÚ PÁRTY v piatok, 1.12.2017.

  Program:

  18:00 –  detská sv. omša (kostol sv. Klimenta v Močenku)

  Po sv omši – palacinky, hry, stretnutie, kino (kláštor pri kostole)

  Vítané su aj prinesené palacinky od šikovných a ochotných rodičov.

 • Prednášky s P. Madasserym SVD

  Sdrečne Vás pozývame na stretnutie s misionárom P. Martinom Madasserym SVD. Po skončení Korunky prezentácia o Indii a o misii verbistov – Pastoračné centrum (v diskusii sa bude venovať – okultizmu, joge…).   Program: Piatok: 1.12.2017 – téma: Kríž a utrpenie DD Orlík – 10.30 hod. Horná Kráľová – 17.00 hod. Močenok – 18.00 hod. Sobota: 2.12.2017…

 • Dekanátny turnaj v stolnom tenise

  Pozývame vás na Dekanátny turnaj v stolnom tenise dňa 2. decembra 2017 (sobota) so začiatkom o 10.00 hod. v Pastoračnom centre Farnosti Močenok.

  O občerstvenie je postarané.

  Potrebné je priniesť si halové tenisky a pingpongovú raketu!

   

 • Prednáška predsedu SSV

  Rodina je viac a Farnosť Močenok Vás pozývajú na pravidelné farské duchovné stretnutie s ThDr. Ivanom Šulíkom, PhD., predsedom SSV a profesorom morálky na UK v Bratislave.

 • Pozvánka: prednáška o živote Titusa Zemana

  Srdečne Vás všetkých pozývame spoznať život nového slovenského blahoslaveného Titusa Zemana a uctiť si jeho relikviu. Vo farskom kostole v Močenku v piatok 3. novembra 2017 o 18.00 h. Svätú omšu celebruje don Jozef Luscoň, salezián.

 • PROGRAM OBNOVY MISIÍ 19.9.2017 – 24.9.2017

  Sviatosť pokánia: Močenok:    štvrtok: 9.00 – 11.30 hod. 15.00 – 18.30 hod.  piatok:  9.00 – 11.30 hod. H. Kráľová: piatok: 14.30 – 17.30 hod.   Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa. (Jn14,6) Utorok 19.9.2017 Močenok 18.30 sv. omša a začiatok obnovy misií   Streda 20.9.2017 Močenok Močenok H. Kráľová…

 • Hodová slávnosť v Hornej Kráľovej

  Dňa 10.9.2017 sa pri príležitosti sviatku Narodenia Panny Márie, ktorá je patrónku filiálneho kostola,bude sláviť slávnostná sv. omša ktorú bude celebrovať Mons. prof. ThDr. Marián Šuráb, PhD., kanonik sídelnej nitrianskej kapituly.

Farnosť Močenok, na čele so správcom farnosti, je zriadovateľom Pastoračného centra Močenok, ktoré sídli v budove Kláštor. Viac o pastoračnom centre a aktivitách v ňom nájdete na tomto odkaze.

Pastoračné centrum je určené aj pre evanjelizáciu detí i mladých, preto komunikuje aj prostredníctvom moderných kanálov, akým je i facebook. Práve na facebooku ste vítaný dať nám like, malý prehľad aktualít nájdete aj nižšie:

Aktuality Pastoračného centra z Facebooku

Srdečne Vás všetkých pozývame spoznať život nového slovenského blahoslaveného Titusa Zemana a uctiť si jeho relikviu. Vo farskom kostole v Močenku v piatok 3. novembra 2017 o 18.00 h. Svätú omšu celebruje don Jozef Luscoň, salezián. Blahoslavený Titus Zeman sa narodil..

1 likes, 0 comments2 months ago

Fotky z príspevku používateľa Pastoračné centrum farnosti Močenok

V sobotu 21. októbra 2017 sa uskutočnilo v močenskom kláštore (v priestoroch bývalého pastoračného centra) priateľské posedenie hokejbalistov s vedením ligy po ukončení IX. ročníka. Vďaka všetkým ktorí prišli. Snáď v ďalších ročníkoch budú zastúpené..

1 likes, 0 comments2 months ago

Fotky z príspevku používateľa Pastoračné centrum farnosti Močenok

Vyhodnotili sme IX. ročník Hokejbalovej ligy Močenok V sobotu 14. októbra 2017 sa odohral rozhodujúci finálový zápas o 1. miesto IX. ročníka Hokejbalovej ligy Močenok medzi mužstvami All Reds a Bláznivé Banány. Hokejbalové stretnutie sa skončilo víťazstvom Bláznivých..

14 likes, 1 comments3 months ago

Pastoračné centrum farnosti Močenok

3 likes, 0 comments7 months ago

Chcete vidieť viac aktualít alebo nám dať svoj LIKE? Kliknite sem pre presmerovanie na Facebook PCFM.

Ak sa chcete dozvedieť viac, z vysúvacieho menu hore si môžete vybrať kategóriu, ktorá Vás zaujíma. Nenašli ste niečo, čo Vás zaujíma? Skúste použiť vyhľadávanie (vpravo dole alebo úplne hore na stránke). Ak ani to nepomohlo, alebo v prípade akýchkoľvek otázok, nás, prosím, neváhajte kontaktovať.

Samozrejme, máte možnosť sa prihlásiť aj na odber mailinglistu. Čo je to a ako vlastne funguje mailinglist? Mailinglist je akási forma elektronického letáku – poskytnete nám Vašu e-mailovú adresu a keď sa udeje alebo bude mať udiať niečo významné, my Vám o tom pošleme mail, možno s nejakou fotografiou… Mailinglist nebude pravidelný, skôr taký občasný, takže e-mailovú schránku Vám zahlcovať určite nebudeme – vyskúšajte si to kliknutím na oranžové tlačítko nižšie: