Víta Vás Farnosť sv. Klimenta, Močenok!

Na stránkach Farnosti Močenok sa môžete oboznámiť s bohatou duchovnou históriou a tradíciou farnosti, sakrálnymi objektami, s osobnosťami, ktoré rozvíjali duchovný i kultúrny život, ale aj získať informácie o súčasných aktivitách a najbližšom dianí vo farnosti Močenok.

Farnosť Močenok je sídlom dekanátu Močenok, ktorý je súčasťou starobylej Nitrianskej diecézy. Patrónom farnosti a farského kostola je svätý Kliment Rímsky, pápež a mučeník, tretí nástupca svätého Petra na pápežskom stolci. Vo farnosti žije 6324 občanov, z ktorých sa 93,6% hlási k Rímskokatolíckej Cirkvi.

Na tejto stránke môžete vidieť aj aktuálnu štatistiku krstov, sobášov a pohrebov od začiatku roka. Celkovú štatistiku, za uplynulé obdobia, nájdete v sekcii O farnosti -> Štatistika.

Súčasťou farnosti Močenok je i filiálka Horná Kráľová a osada Gorazdov, najpravdepodobnejšie rodisko prvého slovenského po mene známeho svätca, žiaka solúnskych bratov a Metodovho nástupcu – Sv. Gorazda.

Prajeme vám príjemné prezeranie farských stránok!

Aktuálne za rok 2018:

Krstov

Sobášov

Pohrebov

S čím Vám pomôžeme?

Radi by ste sa o farnosti Močenok dozvedeli viac, spoznali kňazov i laikov, stali sa jej aktívnym členom, zúčastňovali sa stretnutí? Niečo z tohoto Vás zaujalo – alebo všetko? Žiaden problém!

Potrebujete niečo vybaviť pre seba či svojich blízkych? Krstný list, krst dieťaťa, birmovku, sobáš, spovedanie chorých, pohreb príbuzného alebo niečo iné? Ste na správnom mieste!

Aktuality Farnosti Močenok

Farnosť Močenok, na čele so správcom farnosti, je zriadovateľom Pastoračného centra Močenok, ktoré sídli v budove Kláštor. Viac o pastoračnom centre a aktivitách v ňom nájdete na tomto odkaze.

Pastoračné centrum je určené aj pre evanjelizáciu detí i mladých, preto komunikuje aj prostredníctvom moderných kanálov, akým je i facebook. Práve na facebooku ste vítaný dať nám like, malý prehľad aktualít nájdete aj nižšie:

Aktuality Pastoračného centra z Facebooku

Fotky z príspevku používateľa Pastoračné centrum farnosti Močenok

Vyhodnotenie 10. ročníka Hokejbalovej ligy Močenok V sobotu 10. novembra 2018 bol odohraný v priestoroch hokejbalového ihriska rozhodujúci finálový zápas 10. ročníka Hokejbalovej ligy Močenok medzi mužstvami All Reds a Bláznivé banány. Víťazom zápasu a zároveň..

7 likes, 0 comments1 month ago

Srdečne Vás pozývame pripomenúť si 90. výročie príchodu školských bratov do Močenku. Školskí bratia počas dvadsaťdva ročného pôsobenia v Močenku vyučovali na chlapčenskej ľudovej škole, neskôr aj na meštianskej škole, organizovali rôzne prednášky pre širokú..

3 likes, 0 comments2 months ago

Fotky z príspevku používateľa Pastoračné centrum farnosti Močenok

Močenskí farníci podporili Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach Počas Kvetnej nedele 25. marca 2018 sa vo Farnosti Močenok uskutočnil tretí ročník podujatia s názvom Pôstna polievka. Aktivitu, ktorej výťažok bol určený pre Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach..

6 likes, 0 comments8 months ago

Aj tento rok Vás i všetkých vašich blízkych Farnosť Močenok a občianske združenie BENESCO srdečne pozývajú na III. ročník farského podujatia s názvom Pôstna polievka, ktoré sa uskutoční na Kvetnú nedeľu 25. marca 2018 o 11:30 hod. (po skončení sv. omše), na..

3 likes, 2 comments8 months ago

Chcete vidieť viac aktualít alebo nám dať svoj LIKE? Kliknite sem pre presmerovanie na Facebook PCFM.

Ak sa chcete dozvedieť viac, z vysúvacieho menu hore si môžete vybrať kategóriu, ktorá Vás zaujíma. Nenašli ste niečo, čo Vás zaujíma? Skúste použiť vyhľadávanie (vpravo dole alebo úplne hore na stránke). Ak ani to nepomohlo, alebo v prípade akýchkoľvek otázok, nás, prosím, neváhajte kontaktovať.

Samozrejme, máte možnosť sa prihlásiť aj na odber mailinglistu. Čo je to a ako vlastne funguje mailinglist? Mailinglist je akási forma elektronického letáku – poskytnete nám Vašu e-mailovú adresu a keď sa udeje alebo bude mať udiať niečo významné, my Vám o tom pošleme mail, možno s nejakou fotografiou… Mailinglist nebude pravidelný, skôr taký občasný, takže e-mailovú schránku Vám zahlcovať určite nebudeme – vyskúšajte si to kliknutím na oranžové tlačítko nižšie: