Víta Vás Farnosť sv. Klimenta, Močenok!

Na stránkach Farnosti Močenok sa môžete oboznámiť s bohatou duchovnou históriou a tradíciou farnosti, sakrálnymi objektami, s osobnosťami, ktoré rozvíjali duchovný i kultúrny život, ale aj získať informácie o súčasných aktivitách a najbližšom dianí vo farnosti Močenok.

Farnosť Močenok je sídlom dekanátu Močenok, ktorý je súčasťou starobylej Nitrianskej diecézy. Patrónom farnosti a farského kostola je svätý Kliment Rímsky, pápež a mučeník, tretí nástupca svätého Petra na pápežskom stolci. Vo farnosti žije 6.324 občanov, z ktorých sa 93,6% hlási k Rímskokatolíckej Cirkvi.

Na tejto stránke môžete vidieť aj aktuálnu štatistiku krstov, sobášov a pohrebov od začiatku roka. Celkovú štatistiku, za uplynulé obdobia, nájdete v sekcii O farnosti -> Štatistika. Ak máte záujem o aktuálne Farské oznamy, nájdete ich v sekcii Bohoslužby.

Súčasťou farnosti Močenok je i filiálka Horná Kráľová a osada Gorazdov, najpravdepodobnejšie rodisko prvého slovenského po mene známeho svätca, žiaka solúnskych bratov a Metodovho nástupcu – Sv. Gorazda.

Ak Vám niečo na stránke chýba, alebo sa s nami chcete spojiť, využite sekciu KONTAKT.

Prajeme vám príjemné prezeranie farských stránok!

Krstov

Sobášov

Pohrebov

S čím Vám pomôžeme?

Radi by ste sa o farnosti Močenok dozvedeli viac, spoznali kňazov i laikov, stali sa jej aktívnym členom, zúčastňovali sa stretnutí? Niečo z tohoto Vás zaujalo – alebo všetko? Žiaden problém!

Potrebujete niečo vybaviť pre seba či svojich blízkych? Krstný list, krst dieťaťa, birmovku, sobáš, spovedanie chorých, pohreb príbuzného alebo niečo iné? Ste na správnom mieste!

Farnosť Močenok, na čele so správcom farnosti, je zriadovateľom Pastoračného centra Močenok, ktoré sídli v budove Kláštor. Viac o pastoračnom centre a aktivitách v ňom nájdete na tomto odkaze.

Pastoračné centrum je určené aj pre evanjelizáciu detí i mladých, preto komunikuje aj prostredníctvom moderných kanálov, akým je i facebook. Práve na facebooku ste vítaný dať nám like.

Ak sa chcete dozvedieť viac, z vysúvacieho menu hore si môžete vybrať kategóriu, ktorá Vás zaujíma. Nenašli ste niečo, čo Vás zaujíma? Skúste použiť vyhľadávanie (vpravo dole alebo úplne hore na stránke). Ak ani to nepomohlo, alebo v prípade akýchkoľvek otázok, nás, prosím, neváhajte kontaktovať.

Samozrejme, máte možnosť sa prihlásiť aj na odber mailinglistu. Čo je to a ako vlastne funguje mailinglist? Mailinglist je akási forma elektronického letáku – poskytnete nám Vašu e-mailovú adresu a keď sa udeje alebo bude mať udiať niečo významné, my Vám o tom pošleme mail, možno s nejakou fotografiou… Mailinglist nebude pravidelný, skôr taký občasný, takže e-mailovú schránku Vám zahlcovať určite nebudeme – vyskúšajte si to kliknutím na oranžové tlačítko nižšie: