Víta Vás Farnosť sv. Klimenta, Močenok!

Na stránkach Farnosti Močenok sa môžete oboznámiť s bohatou duchovnou históriou a tradíciou farnosti, sakrálnymi objektami, s osobnosťami, ktoré rozvíjali duchovný i kultúrny život, ale aj získať informácie o súčasných aktivitách a najbližšom dianí vo farnosti Močenok.

Farnosť Močenok je sídlom dekanátu Močenok, ktorý je súčasťou starobylej Nitrianskej diecézy. Patrónom farnosti a farského kostola je svätý Kliment Rímsky, pápež a mučeník, tretí nástupca svätého Petra na pápežskom stolci. Vo farnosti žije 6324 občanov, z ktorých sa 93,6% hlási k Rímskokatolíckej Cirkvi.

Na tejto stránke môžete vidieť aj aktuálnu štatistiku krstov, sobášov a pohrebov od začiatku roka. Celkovú štatistiku, za uplynulé obdobia, nájdete v sekcii O farnosti -> Štatistika.

Súčasťou farnosti Močenok je i filiálka Horná Kráľová a osada Gorazdov, najpravdepodobnejšie rodisko prvého slovenského po mene známeho svätca, žiaka solúnskych bratov a Metodovho nástupcu – Sv. Gorazda.

Prajeme vám príjemné prezeranie farských stránok!

Aktuálne za rok 2018:

Krstov

Sobášov

Pohrebov

 

S čím Vám pomôžeme?

 

Radi by ste sa o farnosti Močenok dozvedeli viac, spoznali kňazov i laikov, stali sa jej aktívnym členom, zúčastňovali sa stretnutí? Niečo z tohoto Vás zaujalo – alebo všetko? Žiaden problém!

Potrebujete niečo vybaviť pre seba či svojich blízkych? Krstný list, krst dieťaťa, birmovku, sobáš, spovedanie chorých, pohreb príbuzného alebo niečo iné? Ste na správnom mieste!

Aktuality Farnosti Močenok

 • Farská púť: Praha – Příbram – Kutná Hora – Sedlec

    deň Odchod z Močenku skoro ráno cca o 5.30 hod., na obed príchod do Příbramy – najvýznamnejšia mariánska  svätyňa v Čechách – prehliadka areálu s miestnym sprievodcom (je tu povinná služba miestneho sprievodcu), svätá omša, krátke osobné voľno. Príchod na ubytovanie, večera, nocľah. deň Celodenná prehliadka Prahy – Hradčany – prechádzka hradným areálom, chrám  sv. Víta –…

 • Gorazdov Močenok 2018: Program

  Podujatie Gorazdov Močenok sa uskutoční 25. – 29. júla 2018 v Močenku. Streda, 25. júl 2018 – cyklopúť do Trnavy, popoludní pešia púť do Nitry – Hrad Štvrtok, 26. júl 2018 o 19.00 hod. sv. omšu celebruje vdp. ThDr. Igor Hanko, PhD., šéfredaktor katolíckych novín Piatok, 27. júl 2018 o 19.00 hod. sv. omšu celebruje vsdp.…

 • Požehnanie áut vo farnosti

  Na budúcu nedeľu 1.7.2018 sa budú požehnávať po sv. omšiach dopravné prostriedky. Po skončení sv. omše vyjdeme z kostola a požehnáme autá, motorky, bicykle všetkým ktorí majú o požehnanie záujem. V Močenku pôjdeme na jedno i druhé parkovisko. V Hornej Kráľovej pri kostol a ulicu pred kostolom. Dopravné prostriedky sa budú každoročne požehnávať na začiatku prázdnin, aby Vás sprevádzalo Božie…

 • Cyrilometodské putovanie

  Biskupský úrad v Nitre oznamuje, že dňa 6. júla 2018 sa pod gesciou Nitrianskeho samosprávneho kraja uskutoční Cyrilometodské putovanie, ako turisticko-pútnické podujatie, ktorého cieľom je popularizácia významu cyrilo-metodskej misie na Veľkej Morave a sprítomnenie cyrilo-metodského dedičstva súčasnej a zvlášť mladej generácii v rámci programu Cyrilo-metodských slávností v Nitre.

 • Príležitostná pečiatka a korešponednčný lístok – arcibiskup Nécsey

  V piatok 15.6.2018 pri večernej sv. omši bude v našom kostole spomienka na nášho diecézneho arcibiskupa Mons. Eduarda Nécseya, ktorý zomrel pred 50 rokmi.

  Vieme, že pán arcibiskup bol muž svätého života, ktorý napĺňal svoje biskupské heslo – Láska vo všetkom. Pri tejto príležitosti bude uvedená aj príležitostná pečiatka a korešponednčný lístok.

 • Pútnická sv. omša ku cti bl. Zdenky Schelingovej

  Srdečne Vás pozývame, Milosrdné sestry Svätého Kríža  a Farský úrad v Močenku, na pútnickú sv. omšu a program ku cti bl. Zdenky Schelingovej do Kostola Povýšenia Svätého Kríža v Podunajských Biskupiciach. V sobotu 30. júna 2018.   Odchod autobusu o 14.00 hod. spred Farského úradu v Močenku a 14.10 hod. spred Kostola v Hornej Kráľovej.…

Farnosť Močenok, na čele so správcom farnosti, je zriadovateľom Pastoračného centra Močenok, ktoré sídli v budove Kláštor. Viac o pastoračnom centre a aktivitách v ňom nájdete na tomto odkaze.

Pastoračné centrum je určené aj pre evanjelizáciu detí i mladých, preto komunikuje aj prostredníctvom moderných kanálov, akým je i facebook. Práve na facebooku ste vítaný dať nám like, malý prehľad aktualít nájdete aj nižšie:

Aktuality Pastoračného centra z Facebooku

Fotky z príspevku používateľa Pastoračné centrum farnosti Močenok

Močenskí farníci podporili Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach Počas Kvetnej nedele 25. marca 2018 sa vo Farnosti Močenok uskutočnil tretí ročník podujatia s názvom Pôstna polievka. Aktivitu, ktorej výťažok bol určený pre Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach..

6 likes, 0 comments5 months ago

Aj tento rok Vás i všetkých vašich blízkych Farnosť Močenok a občianske združenie BENESCO srdečne pozývajú na III. ročník farského podujatia s názvom Pôstna polievka, ktoré sa uskutoční na Kvetnú nedeľu 25. marca 2018 o 11:30 hod. (po skončení sv. omše), na..

3 likes, 2 comments6 months ago

Prihláste svoje mužstvo do X. ročníka hokejbalovej ligy - Benesco

Informácie o prihlásení do ďalšieho ročníka hokejbalovej ligy v Močenku: https://benesco.sk/prihlaste-svoje-muzstvo-x-rocnika-hokejbalovej-ligy/

1 likes, 0 comments6 months ago

Srdečne Vás všetkých pozývame spoznať život nového slovenského blahoslaveného Titusa Zemana a uctiť si jeho relikviu. Vo farskom kostole v Močenku v piatok 3. novembra 2017 o 18.00 h. Svätú omšu celebruje don Jozef Luscoň, salezián. Blahoslavený Titus Zeman sa narodil..

1 likes, 0 comments10 months ago

Chcete vidieť viac aktualít alebo nám dať svoj LIKE? Kliknite sem pre presmerovanie na Facebook PCFM.

Ak sa chcete dozvedieť viac, z vysúvacieho menu hore si môžete vybrať kategóriu, ktorá Vás zaujíma. Nenašli ste niečo, čo Vás zaujíma? Skúste použiť vyhľadávanie (vpravo dole alebo úplne hore na stránke). Ak ani to nepomohlo, alebo v prípade akýchkoľvek otázok, nás, prosím, neváhajte kontaktovať.

Samozrejme, máte možnosť sa prihlásiť aj na odber mailinglistu. Čo je to a ako vlastne funguje mailinglist? Mailinglist je akási forma elektronického letáku – poskytnete nám Vašu e-mailovú adresu a keď sa udeje alebo bude mať udiať niečo významné, my Vám o tom pošleme mail, možno s nejakou fotografiou… Mailinglist nebude pravidelný, skôr taký občasný, takže e-mailovú schránku Vám zahlcovať určite nebudeme – vyskúšajte si to kliknutím na oranžové tlačítko nižšie: