Pozývame Vás na organový koncert v Močenku, ktorý sa uskutoční v sobotu (pred 3. adventnou nedeľou) 10. 12. 2022 o 17:00. Vstupné je dobrovoľné.
Zuzana Šebestová sa narodila v Piešťanoch, študovala na Konzervatóriu v Bratislave po jeho absolvovaní študovala v štúdiu spevu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave v triede Zlatice Livorovej. Zúčastnila sa medzinárodných majstrovských interpretačných v Piešťanoch a Karlových Varoch. Do jej repertoáru patria piesne C. Debussyho, G. Mahlera, G. Bizeta, D. Donizetti, G. Faurého, A. Dvořáka a iné, ako aj hudba z obdobia baroka a 20. storočia. S úspechom interpretuje a premiéruje diela slovenských skladateľov, z ktorých niektorí jej svoje skladby dedikovali. Okrem účinkovania v Slovenskom filharmonickom zbore vystupuje aj ako koncertná speváčka a venuje sa aj pedagogickej činnosti.
Stanislav Šurin sa narodil v roku 1971 v Trnave. Študoval hru na organe a cirkevnú hudbu na Konzervatóriu v Bratislave, na Diecéznom konzervatóriu vo Viedni, na Vysokej škole múzických umení v Bratislave v triede profesora Ivana Sokola a súkromne u profesora Johanna Trummera v Grazi. Spolupracuje so Slovenskou filharmóniu a so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, s ktorými uviedol viaceré skladby pre organ a orchester. Sólisticky účinkoval v roku 2000 aj National Symphony Orchestra Taiwan pri premiérovom uvedení Janáčkovej Glagolskej omše na Tchajwane. Organové recitály hral vo viacerých štátoch Európy, v USA, Mexiku, Kanade, Ruskej federácii, Uzbekistane, Kazachstane, Japonsku a Hong Kongu. Na svojom konte má niekoľko sólových organových nahrávok. Je zakladateľom a organizátorom viacerých organových festivalov na Slovensku. V rokoch 2006 – 2008 pôsobil vo funkcii Diecézneho hudobníka Bratislavsko-trnavskej arcidiecézy. Pôsobí ako poradca pri opravách a rekonštrukciách historických organov a pri stavbách nových organov. Tejto problematike sa venuje aj ako publicista a organizátor. Venuje sa aj kompozícii. Je autorom Trnavskej omše, viacerých skladieb na duchovné a liturgické texty. V roku 2011 mu vyšiel spevník a CD jeho liturgických skladieb Antifóny a duchovné piesne a v roku 2013 CD album jeho piesní na básne Miroslava Válka Dáma v rýchliku. V roku 2009 mu bola za mimoriadny prínos k odkazu diela Johanna Sebastiana Bacha pre súčasníkov udelená cena Sebastian. Konferencia biskupov Slovenska mu v roku 2016 udelila cenu Fra Angelica za „osobný prínos do kresťanských hodnôt v kultúre na Slovensku“.
PROGRAM KONCERTU: vo formáte PDF. Koncert_Mocenok_10_12_2022